کارگران پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تحصن کردند

ایپنا- کارگران پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در اعتراض به مشکلات متعدد این شرکت تحصن کردند.

به گزارش سرویس کارگری خبرگزاری پتروشیمی ایران (ایپنا) کارکنان پتروشیمی رجال در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرماهشهر در اعتراض به حقوق و مزایای غیر برابر با سایر شرکتهای پتروشیمی و عدم توجه مدیران این‌ شرکت به طرح طبقه بندی مشاغل و مصوبات منطقه، تحصن کرده و دست از کار کشیدند.

آنها ابتدا به اجرا نشدن بخشنامه‌ یکسان‌سازی حقوق و مزایای اقلیمی اشاره کردند: در سایر پتروشیمی‌های منطقه «بخشنامه یکسان‌سازی حقوق و مزایای اقلیمی» اجرایی شده اما تاکنون در رجال اقدامی صورت نگرفته است. امیدواریم تا پایان سال جاری تکلیف اجرای این بخشنامه روشن شود. این امر برای کارگران بسیار پراهمیت است؛ چراکه پرداخت مزایایی چون فوق‌العاده‌ بدی آب و هوا، را مورد تاکید قرار داده است.

در حالی کارگران پتروشیمی رجال از عدم اجرای بخشنامه‌ یکسان‌سازی حقوق و مزایای اقلیمی گلایه می‌کنند که در تیرماه سال ۹۷، مدیران منابع انسانی شرکت‌های پتروشیمی با یکدیگر توافق کردند که «در جهت ساماندهی مزایای اقلیمی و جایگزینی با سایر پرداخت‌های متفرقه ناهماهنگ کنونی و یکسان‌سازی آن نسبت به پرداخت فوق‌العاده‌های بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و صعوبت شرایط محل زندگی» قانون طبقه‌بندی مشاغل را از ۱ مرداد ماه سال گذشته، اجرایی کنند.

کارگران معترض پتروشیمی رجال در تشریح سایر خواسته‌ها، که به گفته خود بارها آنها را از طریق رسانه‌ها منعکس کرده‌اند، افزودند: عدم پرداخت تعطیل کاری و جمعه کاری، پرداخت پاداش عادلانه تولید و پاداش بهره‌وری نفت و تشکیل تشکل صنفی در درون شرکت، از این جمله هستند که خواهان رسیدگی به آنها هستیم اما تاکنون اقدامی در این‌باره صورت نگرفته است؛ آنهم درحالی‌که در رسانه‌ها بارها درباره این موارد گلایه‌های خود را مطرح کرده‌ایم.

گفتنی است از ابتدای صبح امروز هیچکدام از مدیران عالی شرکت توجهی به تجمع کارگران نداشته اند.

عکس خبر تزئینی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • توجه ندارند،چون دولت با قدرت پشتشونه،نفرات اخراج میشن ولی کارخانه دارهای رانتی هیچیشون نمیشه.