مشکل تامین آب شرکت پتروشیمی ایلام رفع می‌شود

مشکل تامین آب شرکت پتروشیمی ایلام رفع می شود،و سد گلال به منظور تامین آب پتروشیمی افتتاح شده است.

به گزارش خبرگزاری پتروشیمی ایران(ایپنا)؛ حیدر نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام اظهار کرد: این استان دارای ظرفیت‌های عظیم نفت و گاز است که هم اکنون طرح های مهمی مثل پتروشیمی ایلام، پالایشگاه گاز، پتروشیمی دهلران، میدان های نفتی و گازی، ان جی ال دهلران و…در حال اجرایی شدن و فعالیت هستند.

وی با اشاره به ظرفیت های پتروشیمی ایلام برای تولید و اشتغال در استان، افزود: خوشبختانه مجتمع پتروشیمی در چندین فاز در حال اجرایی شدن است که زمینه اشتغال بسیاری جوانان را فراهم کرده است.

نعمتی با اشاره به مشکلات این مجتمع در بحث تامین آب، گفت: سد گلال که هفته گذشته افتتاح شده به منظور استفاده در صنایع نفت و گاز استان مثل پتروشیمی و پالایشگاه گاز است.

وی گفت: سد گلال با ظرفیت ۲۰ میلیون متر مکعب آبگیری شده و مشکل راه‌اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام با بهره‌برداری از این سد و تامین ۲۲۰ لیتر آب در ثانیه رفع می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بیان کرد: تا تکمیل پروژه انتقال آب سد گلال به پتروشیمی، برای رفع مشکل تامین آب شرکت پتروشیمی حفر چاه ضروری است.

وی همچنین بر ضرورت همراهی شرکت آب منطقه ای ایلام با این شرکت اشاره کرد و افزود: باید آب مورد نیاز این واحد صنعتی تامین و در سال جهش تولید موانع پیش پای واحدهای تولیدی و صنعتی برطرف شود.

منبع