حجم تولید در پتروشیمی بوعلی سینا از ۱ میلیون تن عبور کرد/ تحقق تولید با ۱۱۶ درصد ظرفیت اسمی / افزایش ۴۴ درصدی فروش 

گزارش ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ شرکت پتروشیمی‌ بوعلی‌سینا در آستانه مجمع عمومی فوق‌العاده با هدف افزایش سرمایه نشان می‌دهد علاوه بر افزایش خوراک ورودی به مجتمع، در این مدت تولید محصولات در نیمه نخست سال از ۱ میلیون تن فراتر رفته و به ۱۱۶ درصد ظرفیت رسیده است.
بر اساس گزارش ۶ ماهه نخست سال‌جاری شرکت پتروشیمی بوعلی سینا؛ مقدار خوراک دریافتی مجتمع «بوعلی» از ۱ میلیون تن فراتر رفته و به ۱۱۲درصد خوراک دریافتی به ظرفیت رسیده است.
همچنین بر اساس این گزارش که در آستانه مجمع عمومی فوق‌العاده با هدف افزایش سرمایه ۳۱۲ درصدی منتشر شده است؛ حجم تولیدات مجتمع نیز در ۶ماهه نخست به بیش از ۱ میلیون تن افزایش یافته که حاکی از تحقق ۱۱۶ درصد ظرفیت مجتمع می‌باشد.
در بخش فروش نیز روند رو به رشد ادامه یافته و حجم فروش محصولات افزایش ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را ثبت کرده و از حدود ۷۵۰ هزار تن مدت مشابه سال قبل به بیش از ۱ میلیون تن در ۶ماهه نخست سال جاری رسیده است.
مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در حالی روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد که علاوه بر تحقق فراتر از برنامه‌ها در این مجتمع پتروپالایشگاهی با نماد «بوعلی»، پروژه‌ ملی واحد پارازایلین این مجتمع نیز آماده پیش‌راه‌اندازی و بهره برداری رسمی می‌شود که می‌تواند سود مجتمع را تا سالانه بیش از ۵۰ میلیون دلار افزایش دهد.
https://ipna.news/162331کپی شد!